מערכת סאונד איכותית לבית, מה כדאי לדעת

בעת בחירת מערכת סאונד לא תמיד המחיר הגבוה יתן לך את המוצר הטוב ביותר. בחלק מהמקרים ישנן אפשרויות לרכישת ציוד מותאם למטרות ספציפיות עבור כסף צנוע מאוד, וייתכן כי פתרון לבעיה פשוטה יחייבו השקעות משמעותיות.

פרויקט קולנוע ביתי ברעננה. מקרן ורמקולים מדפיים

אקוסטיקה תמיד הייתה אחת הדרכים לתפוס את העולם הסובב אותנו. מערכת שמע מודרנית מאפשרת לך לא רק ליהנות מהמוזיקה האהובה עליך, אלא גם כדי לשמוע את זה בצורה חדשה, להבחין בין הניואנסים הקטנים ביותר של קול. כיום מערכות שמע ביתיות מיוצגות על ידי מגוון רחב של פרמטרים.
לבנות מערכת אקוסטית זה לא אתגר פשוט, זה תמיד משימה מורכבת, ספציפית וקשה להבנה עבור אנשים. לכן, לצייד בית עם ציוד איכותי דורש ידע מסוים וגישה אחרי ההתקנה. בנוסף החיבור של המרחב האישי של אדם עם קול הוא תמיד החלטה אישית.

סיווג של מערכות מוזיקה

ניתן להבחין בין מספר קבוצות:

 • מערכות ניידות
 • מערכות נייחות
 • מערכת מודולרי (כאשר כל מכשיר יכול להיות עצמאי ניתן להחלפה).
  במונחים של גודל, אלה יכולים להיות מיקרו, מיני ומרכזי.
  במקביל לבודד סוג מערכות שנקרא Life Style, המאפיינים הייחודיים שלהם הוא העיצוב יוצא דופן והאיכות מעולה.

מערכת סאונד רב אזורי בבית פרטי באשקלון

רכישת ציוד איכותי אינה מהווה בעיה. שוק הציוד האקוסטי מציג אפשרויות שונות, שמחירן משתנה בהתאם לפרמטרים לרכיבים השונים. ישנן מספר חברות אשר מתמחים במוצרי אודיו המייצרים ציוד מושלם עם איכות צליל ופונקציונליות טובה. במקביל העיצוב הוא חשוב גם מבחינה אסתטית.
למרות הרצון של יצרנים כדי לקדם מערכות שמע קומפקטי, את גודל ואיכות הרמקולים בחבילה עדיין משחק תפקיד חשוב, כלומר מקור קול קטן לא יכול לשדר תדרים נמוכים, לכן ציוד ביתי באיכות גבוהה צריך לפחות פרמטרים של גודל בינוניים המסוגלים לספק איכות צליל אופטימלית, מצב זה בתורו מספק את החומר עבור התיבת של רמקול, במקרה זה עץ יהיה עדיף ביותר, כדי שהוא יספק צליל באיכות גבוהה ועיבוד תדר נמוך. כמו כן, גירסה MDF לא רע באיכות כמובן לא בלי פשרה על איכות תפקוד המערכת.

 • בשביל חובבן לקבוע את איכות הקול ברמה מקצועית הוא דבר כמעט בלתי אפשרי, בגלל זה מערכות שמע בבית לא נבחרו במונחים של קריטריונים של קול, אבל על ידי פרמטרים חיצוניים: מידות המראה האסתטי, אבל גישה זו לא תמיד אופטימלית. טכנולוגיות מודרניות התפתחו לרמה המאפשרת לנו להשיג טוהר גבוהה ועומק של שכפול קול. לכן אם אתה לא מרוצה רקע קול מינימלי בבית, ואתה באמת רוצה להנות ממוזיקה איכותית, אתה צריך ללמוד ביסודיות את הפרמטרים בהפעלת הציוד.

רמקולים שקועים בפנטהאוז בתל אביב

בחירת ציוד סטריאו עבור הקטגוריה HI-END משימה לא קלה, אבל אם אתה פונה לאנשי מקצוע ובזהירות לומד את המידע, אתה יכול לבחור את הציוד המתאים לחדר שלך בהתאם לגודל התכונות הדרושות לך. כמו כן חשוב להגדיר את המערכת בצורה נכונה, לתאם את כל הרכיבים ולבצע את ההתקנה באיכות גבוהה.

פרמטרים בסיסיים

 • הרגישות של הרמקולים למעשה זהו פרמטר לחץ קול אשר נוצר על ידי המערכת, כאשר משתמשים בבית רמה סבירה של רגישות צריכה להיות קרוב ל- 90 dB או יותר.
 • טווח תדרים, מאפיין זה פועל כמכשיר הראשי: תדר הגלים שמערכת השמע יכולה לשכפל. ראוי לציין כי מערכות שמע טובות נוטים להתאים בצורה מדויקת יותר את הטווח, זהה לאפשרות של תפיסה של האוזן האנושית, לכן מומלץ לקנות אופציות בטווח של מ-20 עד-20000 הרץ.
 • ערוצי סאונד (מדד מספרי) זהו מספר הלוויינים (הרמקולים) הפועלים בתדרים שונים. התצורה האופטימלית נחשבת 5.1 למערכת קולנוע ביתי ו-2.0 למערכת סטריאו.
 • כוח- פרמטר זה הוא פרופורציונלי ישירות לרמת עוצמת הקול (ככל שהיא גבוהה יותר, הצליל חזק יותר). אבל יש לזכור כי מגבלה זו צריכה לעלות על היכולות של המגבר בלתת צליל בלי עיוותים. הכוח הממוצע עבור מערכות שמע בבית נחשב 80 וואט RMS לערוץ.

מערכות שמע לבית מודרני

יש לתת תשומת לב מיוחדת בעת בחירת ציוד, צריך לבחור כך שהעיצוב של הציוד מתאים למרחב הפנימי. המראה של המרכיבים העיקריים (מגבר, נגן או ממיר,) הוא אופייני למדי, זה בדרך כלל קופסת פלסטיק או מתכת בכסף או שחור עם מגוון רחב של אביזרים. אבל לגבי המראה של מערכות הרמקולים יש אפשרויות שונות לעיצוב צורות וצבעים מגוונים, זה יכול להיות פריטים מיניאטורים או שקועים בתקרה או בקיר.
אבל יש צורך להתמקד לא רק על המראה, אלא גם על המרכיבים הטכניים ואיכות מערכת ההגברה. יש לזכור כי כל הפריטים הפנימיים יהיו מעורבים בהפצת הצליל, אחרי הכל אותה מערכת בתנאים שונים יישמע שונה לחלוטין, תכונה זו קשורה בעיקר בתכונות אקוסטיות של חדר מסוים, תכונות קול סופג ואת המיקום של הרמקולים, לפיכך יש לנקות אם ניתן את החדר שבו הוא מתוכנן, להתקין את הציוד במקום נקי מרעשים חיצונים שהעלולים להפריע לצליל הטהור. אתה יכול לעשות ניטור עצמי בצורה פשוטה למדי, לדוגמא מחאת כפיים, אם אתה שומע צלילים נפרדים והדים בו זמנית, זה אומר שאתה צריך לעמעם את הצליל, ועם הקול משעמם להיפך מומלץ לשחרר את החדר מרוב טקסטיל כבד או ריהוט עודף.
נכון לעכשיו טכנולוגיות מודרניות התפתחו לרמה כזו שהם מאפשרים ליצור אקוסטיקה באיכות גבוהה עם מגוון של אפשרויות של גודל ועיצוב.
העיקר כאן הוא לממש את כל הפרמטרים הדרושים, למשל רכישת ציוד המתאים לחדר, מיקום הרמקולים ואת ההגדרה החכמה שלה.
חדר המיועד להתקנה של הציוד המובנה צריך להיות מוכן בקפידה, מבודדים ממקורות רעש.
שכפול נכון והפצה של צלילי בתדרים שונים, כמו כן סינכרוני של הרמקולים עם כיוון הצליל הנכון יעזור ליצור צליל טבעי באיכות גבוהה ואת הרמה הנדרשת של תפיסת המוזיקה יהיה בר השגה.

למה שתבחרו בנו?

אם להסביר בקצרה – אנו מבטיחים אחריות, מקצועיות ואמינות.
כמו כן, יש לנו המלצות ממאות לקוחות שקבלו מאיתנו מוצרים, התקנה ושירות במשך שנים רבות. אינדורטק מתמחה בהקמה של מערכות קולנוע ביתי ושמע (תכנון, מכירה והתקנה). אנחנו מספקים פתרונות מקיפים בשילוב מערכות אודיו/וידאו, שליטה חכמה ותקשורת.

צלצלו עכשיו : 054-483-2180

אינדורטק מאמינה שלכולם מגיע סאונד איכותי וטוב!

אינדורטק חרטה על דגלה להעניק ללקוח חווית האזנה נהדרת שבה הלקוח ירגיש שהוא נמצא בהופעה או בקונצרט חיי.
אנחנו באינדורטק עובדים רק עם חברות ומותגים שמייצרים מוצרים איכותיים ואמינים שאנחנו מכירים ומאמינים בהם.

חיפוי מסך טלויזיה מוגן מים ועמיד לתנאי חוץ

צלצלו עכשיו : 054-483-2180

מוצרים נלווים להתקנת מסך טלוויזה :

זרועות תלייה לטלוויזיות ומסכי מחשב

עיניות IR לטלוויזיה, ממירי YES/HOT ומכשירים מוסתרים

כבלים HDMI ראש פריק להשחלה

מעלית למסך טלוויזיה

 • אינדורטק המתמחה בהקמה מערכות קולנוע ביתי ושמע: תכנון, מכירה והתקנה.
 • אנו מספקים פתרונות מקיפים ושילוב בן מערכות הגברה, אודיו/וידאו, שליטה חכמה ותקשורת

התקשרו 054-483-2180 או תמלאו את הטופס ואנו נשיב לפנייתך בהקדם:

[contact-form-7 id="23" title="טופס יצירת קשר 1"]

Tagged , . Bookmark the permalink.