מיקום סאב וופר בחדר

sabw_art

לא ניתן לדמיין מערכת קולנוע ביתית ללא תמיכה בבס. אחרת הצליל יאבד את הנפח שלו, והשומע יאבד את תחושת העומק והמציאותיות של הסצנה. לכן חשוב מאוד לא רק לבחור סאב וופר אלא גם למקם אותו בצורה נכונה.
כדי להישמע קרוב למקום, מערכת האודיו צריכה להיות בעלת תכונות תדירות ליניארית. למטרה זאת יש להימנע מאזורים בעלי “פסגות” או “תהומות” בבחירת מקום ההתקנה. תצורת החדר חשובה מאוד – למשל, קשה לקבל תכונות תדירות מאוזנות בחדר קובי. כדאי להציב את הסאב וופר בקירוב המרבי לחזית. אבל אפילו אם הותקן הסאב וופר יחיד נכון, אילו יזוז המאזין ב-60 או 70 סנטימטרים, יאבד מיד מאיכות הבס. לכן כדאי מאוד ומומלץ לרכוש שני סאב וופרים.

איפה להציב שני סאב וופרים?

במקרה של שני סאב וופרים כדאי להתקין אותם במרכז שני קירות נגדיים – אחורי וקדמי, או שני קירות צדדיים. אם אתם מתקינים ארבעה, יש לעשות זאת בפינות החדר או במרכזי הקירות. הדבר יצמצם הפרעות ויאפשר להשתמש בסאב וופרים חזקים פחות.

עדיף להתקין שני סאב וופרים בעלי הספק קטן יותר מסאב וופר אחד יותר חזק. בדרך כלל יש להם ממדים קטנים יותר והם קלים יותר לכיול אוטומטי.

יש שלושה דרכים עיקריות להתקין זוג סאב וופרים:

  •    בפינות ליד הקיר הקדמי.
  •    ליד הקיר הקדמי במרחק שליש מרוחב החדר מהקירות הצדיים, בדרך כלל ליד הרמקול הימני והשמאלי.
  •   במרכז הקיר הקדמי והאחורי.

יש שאלות ? התקשרו 054-483-2180

למה שתבחרו בנו?

אם להסביר בקצרה – אנו מבטיחים אחריות, מקצועיות ואמינות. כמו כן, יש לנו המלצות ממאות לקוחות שקבלו מאיתנו מוצרים, התקנה ושירות במשך שנים רבות. אינדורטק מתמחה בהקמה של מערכות קולנוע ביתי ושמע (תכנון, מכירה והתקנה). אנחנו מספקים פתרונות מקיפים בשילוב מערכות אודיו/וידאו, שליטה חכמה ותקשורת.

המומחים שלנו ישמחו לתת הסברים, המלצות וסיוע, כולל הכנת תוכניות עבודה מפורטות

צלצלו עכשיו : 054-483-2180

אנחנו מגיעים עד הבית של הלקוח באזור השירות שלנו: מאשקלון בדרום, עד נתניה בצפון

 

indoortech_logo

Tagged , . Bookmark the permalink.