התקנת רסיבר קולנוע ביתי

rec_art

המלצות להתקנת רסיבר קולנוע ביתי

קירור

אם לא תדאגו לסילוק יעיל של האוויר החם מגוף הרסיבר בעת עבודתו, הדבר עלול לגרום להתחממות יתר של המכשיר. אמנם במגברים מודרניים קיים ציוד בטיחות המכבה את המכשיר ומונע פגיעה בחלקים רגישים, אבל עדיין לא רצוי להביא את המכשיר למצב שבו הוא מתחמם יתר על המידה.
כדי להבטיח קירור מספק של המגבר יש לשים אותו במקום שבו יש גישת אוויר לכל צידי המכשיר, במיוחד לפתחי הקרור בחלקו עליון (יש להבטיח לפחות 3 סנטימטרים פנויים מעל המכשיר).
במקרה שבו מותקן המכשיר במדף סגור, יש לשים לב שהמקום מאוורר היטב – למשל, על ידי קדיחת פתחים במדף. אותם פתחים לא רק יכולים לשמש לאוורור, אלא גם למעבר כבלי תקשורת וחשמל. רסיבר המותקן במדך סגור ימשיך לקבל פקודות משלט רחוק אם תתקינו מקלט אינפרא-אדום חיצוני.

כבלים

טכנולוגית HDMI מאפשרת העברת צלילי ווידאו דרך כבל יחיד. לכן מקלטי לווין, מכשירי Blu-ray  וקונסולות משחקים מתחברים לרסיבר באמצעות חיבור HDMI. ניתן לחזק את עוצמת הצליל המגיע מהטלוויזיה דרך ערוץ ARC, העובר דרך אותו הכבל. יש לציין שבחלק מהטלוויזיות ניתן לבצע העברת ערוץ צליל רק דרך חיבור HDMI המצויין על ידי האותיות ARC.

הגדרות וידאו

יותר ויותר רסיברים מצוידים במעבד וידאו. מכשיר זה מסוגל גם לשנות את רזולוצית הוידאו העובר דרך כבל הHDMI.  כך לדוגמא ניתן להפוך וידאו PAL-576 המגיע מכשירים שלכם לוידאו HD-1080. ברסיברים יקרים יותר ניתן להזין הגדרות צבע ורזולוציה שונות לכל אחד מהמכשירים – ממיר הדיגיטאלי YES/HOT, נגן ה-Blu-ray או קונסולת המשחקים.

הגדרות צליל

מכשירכם יתחיל לפעול בצורה נכונה במיטבו רק לאחר שתסיימו את כל ההגדרות. חשוב מאוד להגיע לתאום מלא בין הסאבוופר וכל הרמקולים. לצורך כך מומלץ לנסות קודם להשתמש בהגדרות האוטומטיות. להגדרה מלאה כדאי להשתמש במקרופון כיול ומד עוצמת צליל, על מנת למדוד בדיוק את המרחק בין הרמקולים למקום השמיעה ולתאם בין עוצמת הצלילים

מחירון עבודות תקשורת , קולנוע ביתי, מערכות מיגון ובית חכם

יש שאלות ?

התקשרו 0544-832180 או תמלאו טופס

[contact-form-7 id="23" title="טופס יצירת קשר 1"]

 

indoortech_logo

 

 

 

Tagged . Bookmark the permalink.