התקנת רמקולים לקולנוע ביתי

 

בבניית מערכת קולנוע ביתי חשוב מאוד למקם נכון את מערכות הצליל ומקומות הצופים. רק כאשר הבחירה היא נכונה מסוגל הקולנוע הביתי להעניק לכם צליל ברמה גבוהה עליה הוא מיועד.

למרות המגוון הרחב של סוגי מערכות הצליל הקיימות, המערכות הכי נפוצות הן מערכות 5.1 ו-7.1. הספרה הראשונה היא מספר ערוצי הצליל העיקריים, והספרה השנייה היא מספר ערוצי הסאבוופר. בקבצי קול מודרניים יש רק ערוץ סאבוופר אחד, שכן האדם אינו מסוגל למקם את מקורו של צליל בתדירות של פחות ממאה הרץ. למרות זאת, ניתן לחבר שני סאבוופרים או יותר לערוץ הסאבוופר, בהתאם לתנאי החדר וסוג הסאבוופרים עצמם.

בחדר מגורים רגיל או אפילו בחדר נפרד המיועד להתקנת קולנוע ביתי, קשה מאוד להגיע לתנאים אידאליים, במיוחד בגלל שלרוב יש תמיד  יותר מצופה אחד בחדר. למרבה המזל ניתן להתקין את המערכת בצורה שהיא אינה מושלמת, ולתקן את החסרונות באמצעות הגדרות הרסיבר או המעבד. אם הרסיבר מצויד במערכת כיול אלקטרונית, רצוי להשתמש בה. הדבר יקל מאוד את המשימה.

שלושת הרמקולים לפני הצופים (הקדמיים והמרכזי) יכולים להיות מותקנים בקו ישר, ולא לפי "מעגל". על הרמקולים הקדמיים ליצור משולש שווה צלעות עם מקום ההאזנה ככל האפשר.

רמקולים אחוריים יכולים להימצא קרוב יותר לצופים הקידמיים, אך רצוי להתקינם לפחות 1.5 מטרים מהצופה הקרוב ביותר. אם מושבי הצופים נמצאים צמוד לקיר האחורי של החדר, על הרמקולים האחוריים להיות מותקנים על הקיר.

מיקום הסאבוופרים שונה בכל חדר ויכול להתבסס על חישוב מתמטי או על התקנה לפי שמיעה. ברוב מתקני הקולנוע הביתי מתקינים סאבוופר אחד, ואילו באלו המתקדמים יותר (במיוחד במתקני THX) בדרך כלל מתקינים שני סאבוופרים בצורה סימטרית.

יש שאלות ?

התקשרו 0544-832180 או תמלאו טופס

[contact-form-7 id="23" title="טופס יצירת קשר 1"]

 

indoortech_logo

Tagged , , . Bookmark the permalink.