בחירת מסך הקרנה

מסך-הקרנה

מטרתו של כל מסך הקרנה היא לאסוף את כל האור שמוקרן עליו על ידי המקרן ולהפיץ אותו בצורה שווה בכל שטח המסך.

מסכים זולים בעלי איכות נמוכה מתקלקלים בקלות: הם מאבדים צבע בגלל השפעת אור השמש, נקרעים או נשברים. דבר נוסף שיכול לקרות הוא זיהום שטח המסך. הדבר קורה גם מסיבות טבעיות וגם בגלל שימוש לקוי. שטחו של מסך לא איכותי אוסף אליו כמו ספוג את כל הלכלוך בחדר. אפילו אם רכשתם מסך יקר ואיכותי, אם המסך צהוב מהשמש או מכוסה בקמטים, לא תצליחו לקבל איכות תמונה טובה.

כמובן, יכול להיות גרוע יותר. יש מקרים שבהם הוידאו מוצג על ידי סדין, על דיקט או על קיר צבוע כלאחר-יד. כאן לא ניתן לדבר על שום איכות תמונה. לא ברור, בעצם, למה בכלל לרכוש מקרן איכותי ויקר במצב כזה?

סוגי מסכי ההקרנה

סוג מסך ההקרנה המועדף במקרה שלכם תלוי בסוג המקרן, זווית הצפייה, התאורה בחדר והמרחק בין המקרן למסך. ברוב המקרים המסכים הם שטוחים, אבל לפעמים, כשמשתמשים במקרן מיוחד, הם יכולים להיות קעורים.

ברוב המקרים מסכי ההקרנה הם בצבע אחיד – לבן, אפור, או לפעמים אפילו שחור. צבעו של מסך מקצועי נקבע ישירות על ידי התנאים שעליהם דיברנו: סוג המקרן, זווית הצפייה, התאורה בחדר והמרחק בין המקרן למסך.  ניתן להשתמש במקרנים להקרנה ישירה על מסך או להקרנה דרך מסך שקוף, כאשר המקרן מוצב מאחורי המסך והמסך נמצא בין המקרן לצופים.

צור קשר לקבלת יעוץ חינם

[contact-form-7 id="1914" title="הזמנה"]

indoortech_logo

Tagged . Bookmark the permalink.